Gebelik döneminde havuç yemenin faydaları

Merhaba ve tebrikler. Bu yazıyı okuduğunuza göre hamilesiniz! Bu güzel yolculukta size faydası olabileceğini düşündüğümüz bilgiler yayımlıyoruz. Hamilelik boyunca taze meyve suları ve baştan çıkaran lezzetleri ile kendinizi şımartabilirsiniz. Gebelik döneminde havuç yemenin faydaları için okumaya devam edin.

Gebelik dönemi sizi yorgun, bitkin ve stresli hissettiriyor olabilir. O halde neden taze sıkılmış havuç suyu ile enerji kazanmıyorsunuz? Ama bir dakika, hamilelik döneminde havuç tüketmeli mi? Havuç suyu anne adaylarına fayda mı sağlar yoksa zarar mı verir? Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri doğru miktarlarda aldığınız sürece, vücudunuzdaki olumlu etkileri hissetmeye başlayabilirsiniz. Aklınızda olsun; artık yalnız değilsiniz. İçinizde büyümeye devam eden bebeğiniz, her gün aldığınız besinlerden faydalanıyor.

Gebelik döneminde havuç yemenin faydaları

Gebelik döneminde havuç yemenin faydaları

Gebelik döneminde havuç yemenin faydaları

  • Gebelikte havuç, karaciğerinizi temizlemeye yardımcı olur.
  • Bağışıklık sisteminiz, bebeğin büyümesini desteklediği için hamilelik döneminde zayıflama gösterir. Hamilelik döneminde havuç bağışıklığınızı artırmaya yardımcı olur.
  • Hamilelik dönemi, vücut sağlığınızı korumanız gereken bir dönemdir. Düzenli havuç tüketmek vücudunuzu gebelikte bronşit gibi hastalıklardan korur.
  • Gebelik döneminde havuç tüketmek, vücudunuzun enfeksiyonlara karşı direncini artırır.
  • Havuç, bebeğinizin cildinin, kaslarının gelişimine yararlıdır.
  • Hamilelikte yüksek kan şekeri, bebeğinizin sağlığı için zararlı olabilir. Havuç tüketerek kan şekeri seviyesinin kontrolüne ve diyabet riskinin azalmasına yardımcı olur.
  • Havuç kalsiyum yönünden oldukça zengin bir besin olduğu için, bebeğin kemik ve diş gelişimine yardımcı olur.
  • Hamilelikte vücudunuz A vitamini, C vitamini ve life ihtiyaç duyar. Havuç bu vitaminler ve lif açısından oldukça zengindir.
  • Havuç suyunda bulunan A vitamini vücudunuzun enfeksiyonlara karşı direncini artırır. Ayrıca A vitamini anne sütünün kalitesini de olumlu yönde etkiler. Emziren anneler beslenme programlarına havuç ilave ederlerse bebeğin gelişimi daha iyi bir hal alır.
  • Hamileliğin son bir kaç ayında havuç suyu içmek bebekte sarılık riskini azaltır.

Hamileliğiniz sırasında günlük havuç ve havuç suyu tüketimi konusunda doktorunuzdan bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Havuç yemenin ya da havuç suyu içmenin hamileliğinize fayda ya da zarar verdiği konusunda en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Hamileliğinize zarar verecek her türlü kötü alışkanlıktan uzak durduğunuz gibi beslenmenin konusunda da yerinde adımlar atın, kendinize uygun bir beslenme programı oluşturun.

Add Comment