Gebelikte 37. Hafta

Bebeğinizin doğumuna bir aydan daha az bir süre kaldı. Gebelikte 37. hafta hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin.

Gebelikte 37. Hafta

Gebelikte 37. Hafta

Vücudunuz gebelikte 37. hafta nasıl değişiyor?

Eğer gebeliğiniz boyunca rahminizin ölçümünü yaptıysanız, birkaç hafta için haftalık değişimleri fark edebilirsiniz. Bu noktadan sonra kilonuz belirgin şekilde artış göstermeyecektir.

Aldığınız toplam kilo miktarı 11.3 ile 15.9 kg. arasında olmalıdır.Alınan kilo kadından kadına farklılık gösterir.

Amniyotik sıvı miktarı, 37. hafta civarında azalmaya başlar sebebi bebeğinize rahat hareket edebilmesi için alan açmaktır.. Braxton Hicks kasılmalarının sıklığında artış yaşayabilirsiniz. Vücudunuzun doğum sancısı için hazırlanmaya  başlar, rahim ağzı genişlemeye başlar.

Doğum sancısı; rahim ağzı yavaş yavaş açılıncaya kadar sürebilir.

Gebeliğin 37. haftasında bebeğim ne kadar büyür?

Bebeğiniz muhtemelen 45.7 cm uzunluğunda ve 2.7- 3.2 kg. ağırlığındadır.

Bebeğin gelişimi nasıl devam ediyor?

Gebelikte 37. Haftada bebeğin anne karnındaki görüntüsü

Gebelikte 37. Haftada bebeğin anne karnındaki görüntüsü

Bebeğinizin gelişimi kabul edilebilir büyüklükte olsa da, yine de bebeğin gelişiminin anne karnında tamamlanması her zaman için daha iyidir. Eğer bebeğinizin anne karnındaki pozisyonu baş aşağı şeklinde değilse, doktorunuzla ve eşinizle mümkün olan alternatif seçenekleri konuşmalısınız.

Bebeğin doğumuna yardımcı olabilecek hem doğal, hem de tıbbi çeşitli teknikler vardır. Ters doğum ile ilgili daha fazla bilgi almak için ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

Gebelikte 37. hafta neler yapılabilir?

Hastane yolculuğunuz için çantalarınızı eksiksiz ve tam bir şekilde hazır bulunduğundan emin olun. Ayrıca hastaneye güvenli şekilde ulaşabilmek için sürüş pratiği de yapabilirsiniz.Bu doğum anı için sizin de eşinizin de hazırlıklı olmasını sağlar.

Daha iyi bir gebelik dönemi için ipuçları

Bu noktadan sonra artık bir bekleme oyunu içindesiniz. Sadece büyük günün ne zaman geleceğini bilmiyorsunuz.

Bebeğiniz gelmeden önce tamamlamanız gereken herhangi bir son dakika hazırlığı varsa, bu an; onları tamamlamak için en iyi zaman.
Bebeğinizle evinize ilk kez geldiğinizde, hayat sizin için çok karmaşık gelebilir. Bu geçişi rahat atlatabilmek için sevdiğiniz restoranların menülerini evde bulundurmak ve yemek siparişi verebilecek durumda olmak iyi bir fikir olabilir.

Belki de dondurulmuş yemeklerden buzdolabınızda saklayıp, bebeğinizle birlikte eve döndüğünüzde hazırlayıp keyfinize bakabilirsiniz.

Baba adayına tavsiyeler

Şu son birkaç hafta boyunca eşinize yardımcı olabilir misiniz? Sizden defalarca taşımanızı istediği beşiği yerine götürdünüz mü? Ya da bebek odasını boyamayı bitirdiniz mi?

Eşiniz sizden evde yapmanızı istediği başka angaryalar da olabilir. Anlayışla onları halletmeye çalışın.

Gebelikte 36. Hafta

Gebelikte 38. Hafta

Add Comment