Vajinismus | Vajinusmus Ankara | Vajinusmus Tedavisi Ankara

Vajinusmus Tedavisi Ankara

Vajinusmus Tedavisi Ankara

Günümüzde kadınlar arasında sıkça rastlanan vajinismus rahatsızlığı cinsel ilişki esnasında her iki taraf için de haz almayı ve birleşmeyi zorlaştıran bir durumdur.

Cinsel ilişki kadın ve erkeğin cinsel organlarını birleştirmesiyle gerçekleşen ayrıca üreme için de gerekli olan bir aktivitedir. Cinsel ilişki esnasında her iki tarafın da haz alması ise ikilinin mutluluğu için son derece önem arz etmektedir.

Vajinismus cinsel ilişki sırasında kadının, istem dışı ve kontrolsüzce kasılması, ilişkiyi zorlaştırması, hatta cinsel birleşmeyi imkansız hale getirmesi durumudur.

Vajinismus Ankara gibi büyük şehirlerde gayet normal karşılanan, tanı ve tedavisinde problem yaşanmayan bir rahatsızlık olmasına karşın, küçük illerde genelde bastırılan, ötelenen ve hatta kadınların utançlarından kendilerine dahi itiraf edemedikleri bir işkence olarak varlığını sürdürmektedir.

Günümüzde her 10 kadından biride görülebilen vajinismus, pek çok nedene dayanabilmektedir. Bu nedenlerden en sık rastlananı kadının geçmişinde yaşadığı cinsel taciz olaylarıdır.

Vajinismus tedavisi Ankara gibi büyük illerde özel ve devlete bağlı pek çok hastanede kolaylıkla ve sıkça uygulanmaktadır. Önemli olan ise hastanın hastalığını tanılaması ve kabullenip tedavi olmaya karar vermesidir.

Vajinismus tedavisi genelde psikolojik rahatlamayı, cinsel korkuları bertaraf etmeyi, cinsel organı tanımayı amaçlayan egzersizler dizisi şeklinde gerçekleştirilir. Bu egzersizler hasta tarafından evde kolaylıkla uygulanabilir türdendir. Vajinal egzersizlere ek olarak nefes egzersizleri de düzenli olarak yapıldığında son derece etkili ve çözüm odaklı bir tedavi planı izlenmiş olur.

Sonuç olarak vajinismus tedavi edilebilir bir rahatsızlık olup, son derece kısa, acısız ve ağrısız bir tedavi sürecine sahiptir. Vajinismus’u bir hastalık olarak kabul etmek, aşılabileceğine inanmak ve uzman bir hekime danışarak tedavi görmek bu süreçte hasta için izlenecek en iyi yoldur. Vajinusmus fiyatları Ankara için bize ulaşın. Uygun fiyat ve Güvenilir Hizmet

Add Comment